Pôžička

Vypožičiavanie umožňuje veľa vecí. Ak si nemôžete dovoliť platiť hotovosť za dom (alebo niečo iné s vysokou cenou), úver na bývanie vám umožní kúpiť si domov a začať budovať kapitál. Ale požičiavanie môže byť drahé a môže dokonca zničiť vaše financie. Predtým, než si vyberiete pôžičku, oboznámte sa s tým, ako úvery fungujú, ako si požičať za najlepšie ceny a ako sa vyhnúť problémom.

Pôžičky majú najväčší zmysel, keď investujete do svojej budúcnosti alebo kúpite niečo, čo skutočne potrebujete a nemôžete nakupovať s hotovosťou. Je ľahké identifikovať zlé dlhy (drahé výplatné pôžičky alebo dovolenku financovanú výlučne kreditnou kartou los mejores secadores de pelo), ale dobrý dlh je komplikovanejší. Opíšeme vám mechaniku pôžičiek nižšie. Než sa dostanete do problémov, je dôležité presne zhodnotiť, prečo si požičiavate.

Výdavky na vzdelávanie majú pomerne dobrú povesť: zaplatíte za titul a zručnosti, ktoré profesionálne otvárajú dvere a poskytujú príjem. To je väčšinou presné. Keďže predvolené študentské pôžičky dosiahnu najvyššie hodnoty, stojí za to vyhodnotiť, koľko zaplatíte za potenciálnu návratnosť. Vyberte si študijný odbor múdro a ponechajte si pôžičky na minimum.

Vlastníctvo domova je tiež považované za dobré využitie dlhu. Vlastníctvo nehnuteľnosti vám umožňuje prevziať kontrolu nad vašim životným prostredím a vybudovať vlastné imanie, ale úvery na bývanie sú veľké úvery – a preto sú mimoriadne rizikové. Automobily sú v mnohých oblastiach vhodné, ak to nie je potrebné. Väčšina pracovníkov musí fyzicky odcestovať niekde na živobytie a verejná doprava nemusí byť možnosťou, v oblasti kde žijete. Bohužiaľ je ľahké prekročiť náklady na automobil a používané vozidlá sa často prehliadajú ako lacné možnosti.

Začať a rozvíjať podnikanie môže byť obohacujúce, ale je to riskantné. Väčšina nových podnikov zlyhá v priebehu niekoľkých rokov, ale dobre skúmané podniky so zdravou finančnou injekciou môžu byť úspešné. V obchode existuje riziko a odmeňovanie obchodu a požičiavanie peňazí je často súčasťou dohody – ale nie vždy si musíte požičiavať veľké sumy.

Úvery môžu byť použité na čokoľvek iné, (za predpokladu, že váš veriteľ neobmedzuje, ako používate finančné prostriedky). Či je alebo nie je zmysluplné požičiavať je niečo, čo budete musieť starostlivo vyhodnotiť. Všeobecne platí, že pôžičky na financovanie vašich bežných výdavkov – ako je vaša platba na bývanie, potraviny a účty za elektrinu – nie sú udržateľné a treba sa im vyhnúť rizos pequeños con tenacillas de pelo.

Pravdepodobne si môžete požičať z niekoľkých rôznych zdrojov a oplatí sa ich porovnať, pretože úrokové sadzby a poplatky sa líšia od veriteľa k veriteľovi. Získajte ponuky od troch rôznych veriteľov a vyberte si ponuku, ktorá vám najlepšie vyhovuje. Banky často prichádzajú na myseľ ako prvé a môžu byť skvelou voľbou, ale iné typy veriteľov určite stoja za to tiež. Úverové družstvá sú veľmi podobné bankám, ale sú vlastnené zákazníkmi namiesto externých investorov. Produkty a služby sú často prakticky rovnaké a sadzby a poplatky sú často lepšie. Osobný prístup zlepšuje vaše šance na získanie schválenia v prípade, že existujú nezrovnalosti, ktoré sú príliš komplikované, aby sa s nimi automatizované programy vyrovnali. Online veritelia sú relatívne noví, ale v tomto bode sú dobre zavedení. Finančné prostriedky na úvery online pochádzajú z rôznych zdrojov. Jednotlivci s mimoriadnou hotovosťou môžu poskytovať peniaze a nebankoví veritelia (ako veľké investičné fondy) tiež poskytujú finančné prostriedky na pôžičky.