Pôžička alebo úver na Vaše auto snov

Niektorí spotrebitelia strávia dni tým, aby sa uistili, že získajú najnižšiu cenu za vozidlo, ale nebudú sa obťažovať preskúmať trh pre najlepší automobilový úver. Ak nemáte finančné prostriedky, keď navštívite obchodné centrum na nákup, stávate sa zraniteľným podľa podmienok, ktoré ponúka predajca, čo môže mať za výsledok oveľa vyššiu úrokovú sadzbu, než by ste mohli získať inde. A dealeri často zvýrazňujú úrokovú sadzbu úveru pred tým, na čo skutočne máte nárok, čo Vás môže stáť stovky eur.

V konečnom dôsledku chcete vyvážiť celkové náklady na úver s mesačnou platbou, ktorú si môžete dovoliť. Ak sa však sústredíte iba na mesačnú platbu, compressore in italia, zvyšujete šance, že nevedomky skončíte so zlým obchodom. Je taktiež šikovné, aby ste čelili realite predtým, ako nastavíte Váš zrak na vysnívaný stroj.

Pri porovnávaní úverov na autá je potrebné sa zamerať na ročnú percentuálnu mieru, ktorá sa mení od dňa na deň. Nižšia sadzba môže priniesť významné dlhodobé úspory. Napríklad trojročná pôžička vo výške 15 000 eur pri 5% ročnej sadzbe dane by Vám ušetrila takmer 500 eur v porovnaní s rovnakým úverom na úrovni 7%.

Ďalšou kľúčovou myšlienkou je termín úveru, ktorý môže výrazne ovplyvniť tak Vašu mesačnú platbu, ako aj celkové náklady na Vaše financovanie. Kratší termín znamená vyššie mesačné platby, ale menej celkovo splatených peňazí. Pokúste sa nastaviť dĺžku úveru na tak krátko, ako si môžete dovoliť.

Trojročná pôžička stojí oveľa menej ako päťročná pôžička. Napríklad, ak si požičiavate 15 000 eur za 6,5% na 36 mesiacov, Vaša mesačná platba bude 460 eur a celkový úrok bude 1,550 dolárov. Rovnaký úver na auto, ktorý sa predĺžil na 60 mesiacov, by znížil mesačnú platbu na 293 eur – viac ako 150 eur menej – ale zvýši úroky o 1 060 eur na celkovú sumu 2 610 eur. Napríklad so 60-mesačnou pôžičkou môže trvať 18 mesiacov alebo dlhšie, kým vozidlo budete z väčšej časti vlastniť ako dĺžiť. To znamená, že ak chcete obchodovať alebo predávať auto skôr, cena, ktorú zaňho dostanete, nebude pokrývať sumu, ktorú stále dlhujete. To isté platí, ak bolo auto ukradnuté alebo havarované. Vaša poistná platba nebude dostatočne vysoká na to, aby ste zaplatili zvyšok Vášho úveru. Toto obdobie môžete skrátiť tak, že zoberiete kratšiu pôžičku. Pri financovaní nákupu nového vozidla odporúčame mať minimálne 15% celkových nákladov na zaplatenie z vlastných prostriedkov.

Financovanie áut je obrovský trh, pričom stovky inštitúcií zarobia každý rok stovky miliárd eur. Najväčšími veriteľmi sú národné banky. Ďalšími veľkými hráčmi sú finančné spoločnosti, miglior compressore portatile, ktoré patria automobilkám. Niektoré z najlepších úverov dostanete práve cez leasingové alebo finančné spoločnosti danej automobilky, najmä keď samotná automobilka dotuje úvery. Ďalšími veriteľmi sú úverové združenia, miestne banky a iné finančné spoločnosti. Spotrebiteľské finančné spoločnosti nie sú bankami – neprijímajú vklady – a mnohé z nich sa špecializujú na poskytovanie úverov s vysokou úrokovou sadzbou.

Banky majú vo všeobecnosti veľmi špecifické, konzervatívne úverové politiky a niektoré z ich úverov môžu získať len tí, ktorí majú lepšiu bonitu. Ako také, sú schopné ponúknuť niektoré veľmi dobré úverové sadzby. Pretože máte pravdepodobne účet aspoň u jednej banky, miestna pobočka by mohla byť dobrým miestom na začatie. Väčšina bánk má webové stránky, kde môžete skontrolovať aktuálne sadzby za pôžičky na auto.