Nákupy v Lisabone

Neviem aký mate názor vy, ale podľa mňa sa aj Slovenský trh čo sa nákupov týka trochu ozvláštnil a rozrástol, avšak ešte je tu stále čo doháňať. Našťastie tu je množstvo možností ako si svoju nákupnú vášeň ukojiť niekde v inej európskej krajine. Dnes sa pozrieme, čo všetko, alebo aké nákupné možnosti nám prináša napríklad také Portugalsko. Medzi veľmi obľúbené značky rýchlej módy v Portugalsku patrí aj u nás známa značka Zara, alebo Pull and Bear. Na portugalskom trhu je o dosť väčší výber v porovnaní so Slovenskom. Dnes sa Vám budeme snažiť poradiť ako sa v Portugalsku zorientovať a kde sa dá čo najlepšie nakúpiť mejor tabla de planchar.

V hlavnom meste Portugalska v Lisabone nájdeme tzv. starú štvrť Lisabonu Down Town, pre ktorú je typické, že v nej v noci nájdete ľudí, ktorí si radi vypijú a cez deň ľudí, ktorí radi nakupujú. Jej názov je Barrio Alto a je to štvrť, v ktorej nájdete množstvo menších obchodíkov so štýlovým oblečením, kabelkami aj topánkami. Ďalšou nemenej zaujímavou nákupnou časťou Lisabonu je zaiste obchodný dom, alebo ak chcete nákupný dom Colombo. Nachádza sa na Colégio Millita, je to zástavka modrého metra. Je to najväčšie nákupné centrum Lisabonu, takže Vám asi nemusím opisovať, že v ňom nájdete dosť veľké množstvo módnych značiek, a že si zaiste niečo vyberiete. Okrem Colomba sa v Lisabone nachádza napríklad aj nákupné centrum Vasco de Gama. Nájdete ho na konečnej zástavke červeného metra, je situované hneď vedľa autobusovej stanice Oriente, takže ho nemôžete minúť. Jedná sa o druhé najväčšie nákupné centrum Lisabonu. Výhodu je, že okrem nakúpenia oblečenie, či prípadného občerstvenia sa môžete zastaviť v neďalekej Ocenárii a Expo zóne.

Ak by ste prišli do Lisabonu a chceli by ste na nákupoch oblečenia ušetriť, určite sa zastavte v Outlete Freeporte. Je to obchodný komplex, ktorý ponúka veľké množstvo značiek za veľmi príjemné a dostupné ceny aj pre obyčajných smrteľníkov. Problém tu však môže nastať kvôli doprave, nakoľko sa sem nie je možné dostať metrom iba autobusovou dopravou a to z autobusovej stanice Oriente. Všetky vyššie spomenuté obchodné domy a nákupne ulice či časti portugalského Lisabonu sa stanú pre Vás určite príťažlivými. Výhodou nakupovania v Portugalsku je, že sa tu stretnete s bežne dostupnými známymi aj menej známymi značkami, ktoré Vás cenovo nezruinujú funda tabla planchar. Okrem nákupných možností je Lisabon tiež mesto, ktoré môžete navštíviť aj z dôvodu jeho zaujímavých historických pamiatok. Takže nemusíte sa určite báť, že by ste na tomto mieste mohli nudiť. Rovnako to do Portugalska nie je pre Slovákov až tak ďaleko a aj letenky sa dajú zakúpiť v primeranej hodnote. A pre tých náročnejších, ktorí idú v zásade vždy len potom najlepšom a teda len po zvučných svetových módnych značkách. Nebojte sa aj tieto tu majú svoje zastúpenie. Pre tých, ktorí zas majú radi osobité čaro a veci, ktoré nájdete len v danom meste, by mohol byť zaujímavý napríklad blší trh, ktorý je organizovaný vždy každý utorok a sobotu v oblasti Nathional Pantheon. Veľmi osobité čaro však nesie tiež jeden z najkrajších historických obchodíkov a to je obchod Luvaria Ulisses.